Tisková zpráva Blue Effect

Tisková zpráva Blue Effect 4. října 2016

Blue Effect nekoncertuje. Radim Hladík čeká na transplantaci plic

Skupina Blue Effect momentálně nekoncertuje. Naposledy se na pódiu objevila v září na Střeleckém ostrově v Praze. Po vystoupení byl ale legendární kytarista Radim Hladík převezen do nemocnice v pražském Motole, kde byl týden v péči lékařů.

„Jakmile jsem dohrál, odvezli mě na jednotku intenzivní péče. S lékaři jsme v nemocnici dospěli k závěru, že je nesmysl to dál pokoušet, a tak jsem se rozhodl koncertování přerušit. Věřím, že dočasně,“ vysvětluje.

Radim Hladík trpí fibrózou plic, což je choroba, při které se mu pomalu zmenšuje obsah plic. Koncertní hraní je přitom velice namáhavé. Během hodiny a půl hraní se po čtyřech letech boje s nemocí dostával do takzvané hypoxie, kdy má tělo v tkáních tak málo kyslíku, že to začalo ohrožovat srdeční sval a hrozil infarkt.

„Mou jedinou šancí je transplantace plic. V září jsem se dostal do transplantačního registru a teď jsem doma, odpočívám, nenamáhám se a čekám, až mi možná zavolají z motolské nemocnice, že pro mě mají plíce, a odvezou mě na operační sál. Je to má jediná šance. Pokud tohle všechno proběhne, čeká mě rekonvalescence a potom se chci na pódia vrátit,“ vysvětluje Hladík.

Od muziky přitom neodešel. Aktuálně doma dokončuje produkci nového alba Jaroslava Hutky, na kterém nahrál i několik kytarových partů, a poté bude skládat hudbu k dokumentárnímu filmu Vladimíra Michálka. Přátelé ho nenechají zahálet.

zpět  
Preskočit na navigaci

Náhodné foto 

Autor: Petr Tibitanzl
Přidáno: 1. dubna 2009

více
  Odběr newsletteru 
 
Nové DVD Acoustic Time
BlueEffect - Acoustic Time

Položka: ACOUSTIC TIME
Cena: 459,- Kč

koupit
Přihlášení uživatele 

Video 

další videa

 
  Hlavní navigace Preskočit na obsah
homepage | facebook | bandzone | napište nám
 
Preskočit na navigaci